لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۷:۱۴

بررسی روزنامه های صبح چهارشنبه ايران


روزنامه جمهوری اسلامی ، از انتقاد شديد علی لاريجانی نسبت به طرح تحول اقتصادی دولت نهم خبر داده ، و از قول وی نوشته « ما می توانيم نفت خود را به فروش برسانيم و پول آن را اندک اندک به افراد بدهيم ، اما اين يک اقتصاد صدقه پروری است. »


به نوشته اين روزنامه ، رييس مجلس شورای اسلامی درباره عدم تعجيل مجلس در تصويب اين طرح نيز گفته « يکی از دلايلی که مجلس می خواهد بر روی طرح تحول اقتصادی با دقت عمل نمايد ملاحظه تورم است چون بر اساس محاسباتی که کارشناسان انجام داده اند تورم اين تحول زياد است و ما نگران صدمه زدن اين تورم به ملت هستيم. »


روزنامه جمهوری اسلامی در ادامه انتشار انتقادات لاريجانی از دولت محمود احمدی نژاد ، به نقل از وی نوشته « نبايد فکر کنيم هرچه دارالحکومه وسيع تر شود به نفع کشور است بلکه هرچه سيستم های اداری کشور فربه می شود فشار اقتصادی بيشتری به مردم وارد خواهد آمد. »


هر ۱۹ دقيقه يک کشته


روزنامه اعتماد ، در گزارشی به نقل از سازمان يونيسف در ايران اعلام کرد که در هر ۱۹ دقيقه يک ايرانی بر اثر سوانح رانندگی در کشور جان خود را از دست می دهد.


به گزارش اين روزنامه ، يونيسف در اطلاعيه ای که به مناسبت بازگشايی مدارس در کشور منتشر کرده ، نوشته « ايران با نرخ سالانه ۲۸ هزار مرگ ، يکی از کشورهايی است که بالاترين آمار مرگ و مير ناشی از حوادث رانندگی در جهان را دارد. آمار تصادفات جاده ای در ايران ۲۰ مرتبه بالاتر از ميانگين جهانی است. »


به نوشته اعتماد مسئولان يونيسف در ايران همچنين با هشدار به مسولان ايرانی اعلام کرده اند « در ميان کشورهای جهان ، ايران بالاترين آمار مصدوميت و مرگ و مير کودکان و نوجوانان را در حوادث رانندگی دارد. »


تلاش برای کاهش سن رای دهندگان


روزنامه سرمايه ، تلاش دولت نهم برای کاهش سن رای دهندگان در انتخابات رياست جمهوری را مورد توجه قرار داده است.


به نوشته این روزنامه وزير کشور تلاش محمود احمدی نژاد و دولت نهم برای کاهش سن رای دهندگان از ۱۸ سال به ۱۶ سال را تائید کرده است.


به گزارش اين روزنامه ، علی کردان با اشاره به اين که « رئيس جمهوری تاکنون تلاش بسياری برای تحقق کاهش سن رای دهندگان داشته » تاکید کرده که رئيس جمهور علاقه مند است که جوانان برای تصميم گيری کشور که عالی ترين مرحله تصميم گيری برای گزينش حاکمان اين مملکت است کارت اعتباری ورود به انتخابات را داشته باشند.


کنترل ورودی دانشگاه ها


روزنامه کيهان ، با انتقاد از اعتراضات تشکل های دانشجويی به کنترل ورودی و خروجی دانشگاه تهران ، برای اولين بار نصب گيت های تشخيص هويت دانشجويان در دانشگاه تهران را تاييد کرده است.
اين روزنامه در عین حال نوشته « به نظر می رسد اعمال کنترل بر ورودی های دانشگاه ها ، عامل خطری برای حيات جريانات غوغازيستی است. »


به نوشته کيهان « در آستانه درب های ورودی دانشگاه تهران گيت هايی نصب شده که هنگام ورود با قرار دادن کارت دانشجويی بر روی آن ، چهره صاحب کارت نشان داده می شود. »


جلوگيری از پرواز بدحجاب ها


روزنامه کارگزاران ، از لغو پرواز ۱۲۸ مسافر به علت بدحجابی از سوی نيروی انتظامی خبر داده است.


به نوشته این روزنامه « رييس پليس فرودگاه های کشور خبر لغو پرواز برخی از مسافران به علت بدحجابی را تاييد کرده است. »


اين روزنامه ، از قول محمود بت شکن ، رييس پليس فرودگاه های کشور نیز نوشته « در راستای اجرای طرح ارتقای امنيت اجتماعی و برخورد با هرگونه بدپوششی ، پليس از سفر ۱۲۸ نفر به دليل بدحجابی جلوگيری کرد و به۱۷۱ هزار و ۱۵۱ نفر نيز تذکر داد و از شش هزار و ۷۹۹ نفر نيز تعهد کتبی گرفت. »


به نوشته کارگزاران ، فرمانده پلیس فرودگاه های کشور همچنین گفته است : پس از اين اجرای طرح مبارزه با بدحجابی در فرودگاه ها با شدت بيشتر پيگيری خواهد شد.


XS
SM
MD
LG