لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ تهران ۱۹:۴۳

بررسی روزنامه های صبح پنج شنبه ايران


روزنامه سرمايه ، با اشاره به انتشار گزارش سازمان کنفرانس تجارت و توسعه بین الملل ، مجموع آمارهای ارايه شده از سوی محمود احمدی نژاد و دولت نهم در خصوص جذب سرمايه های خارجی را خلاف واقع دانسته ، و نوشته « سهم ايران در جذب سرمايه های خارجی تنها چهار صدم درصد سرمايه گذاری ها بوده است. »


اين روزنامه نوشته رييس جمهوری اسلامی در گفت وگوی اخير خود با خبرنگاران تاکيد کرده بود « در سال ۸۵ مجوز ورود سرمايه و سرمايه گذاری به کشور به بيش از ۱۰ ميليارد دلار افزايش يافته ، وهمين رشد را در سال ۸۶ هم شاهد بوديم. »


سرمایه در عین حال به نقل از سازمان کنفرانس تجارت و توسعه بين الملل (آنکتاد) نوشته « مجموع سرمايه گذاری مستقيم خارجی تحقق يافته ايران از سال ۱۳7۲ تا پايان شهريور امسال تنها پنج ميليارد و ۶۰۷ ميليون دلار است. »


تاخير در تخليه مدارس فرسوده


روزنامه جام جم ، از تاخير دوباره تخليه و تعطيلی مدارس فرسوده و استيجاری خبر داده است.
این روزنامه از قول مدير حقوقی سازمان نوسازی مدارس نوشته « حکم تخليه مدارس قلع و قمعی تا سال ۸۸ اجرا نمی‌شود. »


به گزارش اين روزنامه ، حاجتعلی قلی پور همچنين با اعلام اين خبر از وجود ۹۰۰ مدرسه قلع و قمعی یا استیجاری و فرسوده در کشور خبر داده و گفته « ۸۵ باب از اين مدارس نيز به استان تهران تعلق دارد. »


شليک به هواپيمای بدون سرنشين


روزنامه جمهوری اسلامی ، ماجرای شنيده شدن صدای انفجار از فرودگاه مهرآباد را مورد توجه قرار داده ، و از قول يک منبع آگاه نظامی انفجار هرگونه بمبی در اين فرودگاه را تکذيب کرده است.


اين روزنامه از قول اين مقام آگاه درباره انفجار در فرودگاه مهرآباد نوشته « انفجاری که صدای آن در منطقه پيرامونی مهرآباد شنيده شد مربوط به ساقط کردن يک فروند هواپيمای بدون سرنشين بوده که طی يک رزمايش ويژه با شليک راکت سرنگون شد. »


به نوشته جمهوری اسلامی ، اين مقام آگاه نظامی همچنين شليک های اخير توپ های ضدهوايی در برخی نقاط تهران را نيز با رزمايش صورت گرفته مرتبط دانسته است.


محروميت از تحصيل سه دانشجو


روزنامه اعتماد ، مخالفت مسولان دانشگاه زنجان با ثبت نام سه دانشجوی اين دانشگاه را مورد توجه قرار داده ، و نوشته به سورنا هاشمی ، بهرام واحدی و عليرضا فيروزی از دانشجويان متحصن دانشگاه زنجان اجازه انتخاب واحد و ادامه تحصيل داده نشده است.


به نوشته اين روزنامه ، اين سه نفر از دانشجويانی بوده اند که در ماجرای تحصن خردادماه دانشجويان دانشگاه زنجان و افشار و اعتراض به فساد اخلاقی معاون دانشگاه زنجان بازداشت شده بودند.


به گزارش اعتماد « مسوولان دانشگاه تاکنون از دادن هرگونه پاسخگويی در اين رابطه خودداری کرده اند. »


شليک های مرگبار


روزنامه اعتماد ملی ، از درگيری ديگری بين ماموران نيروی انتظامی و مرگ یک مامور خبر داده است.


به نوشته این روزنامه « در جديدترين مورد از شليک‌های مرگبار ماموران نيروی انتظامی ، گلوله شليک‌شده از اسلحه يک استوار در يک پمپ بنزين پايتخت به همکار او اصابت کرد و ساعتی بعد مامور مجروح در بيمارستان جان سپرد. »


اين روزنامه به نقل از بازپرس ويژه قتل تهران نسبت به افزايش اين حوادث هشدار داده ، و از قول وی نوشته « با توجه به وقوع حوادث مشابه در سال‌های گذشته و وقوع مکرر اين‌گونه جرائم لا‌زم است مديريت و فرماندهی نیروی انتظامی در نحوه آموزش پرسنل خود به خصوص افراد جوان و تازه‌استخدام ، بازنگری کنند تا حساسيت لا‌زم برای ماموران ايجاد شود. »


به گزارش اعتماد ملی ، تاکنون و به دفعات نيز برخی ماموران پليس در شليک‌های شتابزده به سوی متهمان آنها را هدف قرار داده و باعث مرگ شان شده اند.


XS
SM
MD
LG