لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۱۱:۱۴

بررسی روزنامه های صبح شنبه ايران


روزنامه جام جم ، گفتگويی با جانشين فرمانده نيروی زمينی ارتش منتشر کرده و به نقل از وی نوشته تهديدات عليه جمهوری اسلامی صددرصد واقعی است.


به نوشته اين روزنامه کيومرث حيدری گفته « بهترين راهبرد در مقابل اين تهديدات استراتژی بازدارندگی است. تمامی سطوح نظام چه در سطح راهبردی، چه در سطح عملياتی و چه از نظر تاکتيکی تهديد می شود. »


جام جم از قول اين فرمانده ارتش نوشته « بازدارندگی فقط ساخت سلاح و تجهيزات نيست، بخش‌های مختلفی دارد. بخشی از اين بازدارندگی در سياست اقتصادی ما نمود پيدا می‌کند. بخشی در سياست خارجی ما و بخشی هم در بخش نظامی ما معنا پيدا می‌کند. »


وی همچنين خطاب به کشورهای اروپا و امريکا تاکيد کرده « شک نکنند که اگر حمله‌ای عليه ايران صورت بگيرد ، اين منافع و منابع حياتی‌شان قطعا دگرگون می‌شود ، و مورد تعرض قرار می‌گيرد و جمهوری اسلامی در به خطر انداختن و حتی در انهدام بخشی از منافع آن ها کوتاه نخواهد آمد. »


حذف کلمه فقر


روزنامه ايران ، ارگان رسمی دولت ، به نقل از وزير رفاه نوشته که از اين پس برای افراد کم در آمد و زير خط فقر به جای عنوان « فقير» از عنوان « با قناعت » استفاده شود.


به نوشته اين روزنامه عبدالرضا مصری همچنين گفته افرادی که در آمد آنها کمتر از هزينه های زندگی شان است ، فقير نيستند بلکه « افراد با قناعتی هستند که خودشان تصميم به چنين نوعی از زندگی گرفته اند. »


روزنامه دولتی ايران همچنين نوشته که وزير رفاه تاکيد کرده خط فقر را اعلام نخواهد کرد چرا که فرزندان خانواده های زير خط فقر با اعلام چنين آماری به فقير بودن خانواده های خود پی می برند.


واگذاری پروژه ۳۲۰ میلیون یوروریی به سپاه


روزنامه اعتماد ، برنده شدن سپاه پاسداران در مناقصه ۳۲۰ ميليون يورويی گاز را مورد توجه قرار داده است.


به نوشته اين روزنامه قرارگاه سازندگی خاتم الانبيای سپاه پاسداران با مشارکت گروه صنعتی سديد، برنده مناقصه ۳۲۰ ميليون يورويی شرکت ملی گاز ايران شده است.


اعتماد نوشته اين مناقصه مربوط به طرح خط انتقال گاز نايين در استان اصفهان، به ميامی در استان خراسان رضوی به طول ۲۸۳ کيلومتر است.


از زمان تشکيل دولت نهم و طی ۳ سال اخير اجرای چندين پروژه نفتی و گازی کشور را که مقامات دولتی ارزش آنان را بيش از ۵ ميليارد دلار اعلام کردند ، به سپاه پاسداران واگذار شده است.


تداوم قطع برق


روزنامه سرمايه ، از ادامه قطع برق در برخی از استان های کشور خبر داده ، و نوشته « بسياری از نمايندگان مجلس بر ادامه روند خاموشی ها در برخی استان ها و شهرستان های کشور طی چند روز گذشته خبر داده اند. »


به نوشته اين روزنامه « در حالی که با کاهش يافتن دمای هوا ، کاهش مصرف برق از سوی مشترکان ، و وعده وزير نيرو مبنی بر پايان يافتن خاموشی ها در پاييز ، انتظار می رفت هيچ خاموشی در سطح کشور رخ ندهد اما همچنان در برخی استان ها و شهرستان های کشور شاهد خاموشی های برق هستيم. »


روزنامه سرمايه ، در عين حال نوشته که با وجود ادامه خاموشی در استان های بوشهر ، کردستان ، هرمزگان ، و بسياری از محلات تهران و بسياری از مناطق روستايی کشور ، معاون وزير نيرو در امور برق و انرژی ، قطع برق را انکار کرده و گفته « طی چند روز گذشته خاموشی های برق در کشور رخ نداده است. »


عباس علی آبادی همچنين خاموشی های اعلام شده را جدای از قطع برق در مناطق يادشده عنوان کرده ، و بر تداوم وقوع خاموشی های برنامه ريزی شده برق در پاييز تاکيد کرده است.


ممنوعيت زيور آلات و موبايل برای دانش آموزان


روزنامه کيهان ، به نقل از يک مقام مسئول در آموزش و پرورش خبر داده که داشتن طلا ، زيور آلات و همچنين موبايل برای دانش آموزان در مدرسه ممنوع شده است.


به نوشته اين روزنامه مديرکل دفتر آموزش اين وزارتخانه تاکيد کرده که از اين پس « دانش آموزان با اشيای قيمتی به مدارس نروند ، به ويژه دختران با طلا و زيورآلات راهی مدرسه نشوند. »


کيهان از قول عليرضا رحيمی تاکيد کرده « استفاده هر چيزی در مدرسه که روند آموزش و پرورش را مختل کند ، ممنوع است حتی اگر ممنوعيت آن در قانون صريحا نيامده باشد. »


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG