لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ تهران ۱۱:۰۱

مرکل: شیوع کرونا بزرگ‌ترین چالش آلمان بعد از جنگ جهانی دوم است


شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهان از ۲۱۴ هزار نفر گذشته است.
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهان از ۲۱۴ هزار نفر گذشته است.

صدراعظم آلمان شیوع ویروس کرونا، کووید ۱۹، را بزرگ‌ترین چالش این کشور پس از جنگ جهانی دوم تاکنون دانست و تاکید کرد، همه باید از افراد آسیب‌پذیر در برابر این بیماری محافظت کنند.

آنگلا مرکل روز چهارشنبه ۲۸ اسفند در نطقی تلویزیونی با اشاره به رقابت بین دانشمندان برای ساخت واکسن کرونا و داروی آن، خطاب به مردم آلمان گفت، اما در حال حاضر تنها راه برای کاهش شمار افراد مبتلا به این ویروس، ممانعت از گسترش آن است.

صدر اعظم آلمان در این سخنرانی که از چند شبکه خصوص هم پخش شد، تاکید کرد: «بگذارید که بگویم این رخدادی جدی است. پس آن را جدی بگیرید».

صدراعظم آلمان سپس با بیان این‌که آلمان یکی از بهترین نظام‌های بهداشت و درمان را در جهان دارد، گفت: اما اگر افراد بسیاری در یک دوره کوتاه بیمار شوند، بیمارستان‌ها ظرفیت پذیرش آنها را نخواهند داشت.

براساس آمار دانشگاه جان هاپکینز آمریکا، آلمان تا شامگاه چهارشنبه ۱۱ هزار و ۹۷۳ مورد ابتلا به ویروس کرونا داشته است که از این نظر در رتبه پنجم جهان قرار دارد. طبق این گزارش، دستکم ۲۸ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در آلمان جان خود را از دست داده اند.

آنگلا مرکل در ادامه گفته است، افراد مبتلا به ویروس کرونا تنها عدد و آمار نیستند، بلکه هر کدام از آنها پدر، پدربزرگ، مادر، مادر بزرگ یا یک شریک زندگی هستند. آنها همه انسانند و ما در جامعه‌ای زندگی می کنیم که جان هر انسانی برایش اهمیت دارد.

به گزارش رویترز شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهان از ۲۱۴ هزار نفر گذشته است. دانشگاه جان هاپکینز هم می‌گوید،از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۸۲ هزار مبتلا به این ویروس بهبود یافته‌اند.

در همین حال، دولت آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که هماهنگی لازم را با مقامات ایالتی برای ظرفیت بیمارستان ها به ویژه برای بیماران نیازمند مراقبت های ویژه انجام داده است.

آنگلا مرکل همچنین از مردم خواست که در خانه بمانند و با قطع تماس‌های اجتماعی احتمال انتقال ویروس کرونا را به حداقل برسانند تا از سرعت گسترش این ویروس کاسته شود.

خانم مرکل پیش از این گفته بود که ممکن است ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم آلمان به ویروس کرونا مبتلا شوند.

XS
SM
MD
LG