لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۳۲

بررسی روزنامه های صبح شنبه ايران


روزنامه جام جم تشديد رکود در بازار خودرو را مورد توجه قرار داده ، و نوشته « پس از گذشت سه ماه از رکود بازار خودرو و با گذشت حدود دو هفته از فصل زمستان به نظر می‌رسد که هنوز گشايشی در اين بازار به ‌وجود نيامده است.»


به گزارش اين روزنامه درحالی که وزارت صنايع و معادن تاکيد بسياری بر ثبات قيمت خودرو دارد ولی شرايط بازار از سياست‌های اين وزارتخانه تبعيت نمی‌کند ، و هر هفته قيمت‌ها در سراشيبی افت قيمت با شيب تندتری قرار می‌گيرد.


جام جم با اشاره به اينکه بازار خودرو حدود سه ماه زودتر از آغاز فصل زمستان به خواب زمستانی فرو رفت ، نوشته « رکود جهانی که باعث کاهش فروش خودروسازان جهانی شده ، و موجبات تعديل نيرو و تعطيلی بسياری از کارخانجات آن ها شده در بازار خودرو ايران نمود پيدا کرده است. »


دیدار مقام ارشد امنيتی ايران با رهبر حماس


روزنامه کيهان ، از سفر دبير شورای عالی امنيت ملی جمهوری اسلامی به سوريه خبر داده ، و نوشته « عالی رتبه ترين مقام امنيتی ايران » روز جمعه برای رايزنی در مورد چگونگی حمايت از گروه های فلسطينی در غزه به سوريه سفر کرده است.


به نوشته اين روزنامه سعيد جليلی طی اين سفر همچنين به نمايندگی از رهبر جمهوری اسلامی با مقامات ارشد سوريه و سران گروه های فلسطينی حاضر در دمشق درباره نحوه کمک به آن ها در مقابله با اسرائيل مذاکره می کند.


کيهان تاکيد کرده که ملاقات دبير شورای عالی امنيت ملی ايران با خالد مشعل مسئول دفتر سياسی حماس که در سوریه زندگی می کند ، عملا رهبر اين گروه نیز محسوب می شود ، يکی از مهمترين دلايل سفر آقای جليلی به دمشق است.


ملاقات وکيل پاليزدار با وی در اوين


روزنامه اعتماد ، به نقل از وکيل مدافع عباس پاليزدار از ملاقات وی با موکلش در زندان اوين به منظور آگاهی پاليزدار از ارسال کيفرخواست ۷۱ صفحه ای به دادگاه کيفری استان تهران خبر داده است.


به گزارش اين روزنامه رمضان حاجی مشهدی همچنين در مورد نحوه برگزاری جلسه دادگاه پاليزدار گفته « پس از تعيين شعبه دادگاه کيفری استان، قضات تصميم به برگزاری جلسه به صورت علنی يا غيرعلنی خواهند گرفت.»


اعتماد به نقل از اين وکيل دادگستری نوشته که این ملاقات روز چهارشنبه گذشته در زندان اوین انجام شده ، و طی آن عباس پالیزدار از عدم حمايت برخی مقامات اجرايی از خود انتقاد کرده ، و گفته است « چرا کسانی که به من مجوز تحقيق و تفحص از قوه قضائيه را داده اند و بعضا ً از مقامات اجرايی هستند از من در حال حاضر دفاع نکرده و موجبات آزادی مرا فراهم نمی کنند. »


عباس پاليزدار از اعضای کمیته تحقیق و تفحص از قوه قضائیه در خرداد ماه گذشته پس از چند سخنرانی و افشای فساد مالی برخی از روحانيان ارشد حکومتی بازداشت شده است.


شکايت از تغيير اساسنامه تامين اجتماعی به نفع دولت


روزنامه اعتماد ملی ، از شکايت نمايندگان تشکل های کارگری عليه تغيير اساسنامه سازمان تامين اجتماعی به ديوان عدالت اداری خبر داده است.


اين روزنامه نوشته « هرچه از تصويب اساسنامه تغييريافته سازمان تامين اجتماعی می‌گذرد، واکنش نمايندگان کارگران پر رنگ‌تر می‌شود ، و آن ها در موضعگيری‌های خود به دولتی‌شدن اين سازمان که منابع مالی هنگفت آن توسط کارگران تامين می‌شود انتقاد کرده ، و به ديوان عدالت اداری نیز شکايت کرده‌اند. »


روزنامه اعماد ملی همچنين در سرمقاله شماره شنبه خود ، با اشاره به تغيير ترکيب هيات مديره سازمان تامين اجتماعی به نفع دولت نوشته «بر اساس اين تغييرات در تعداد اعضا و ترکيب نمايندگان دولت و عناصر ديگر تفاوت معناداری حاصل شده » ، و نمايندگان کارگران و کارفرمايان در اين ترکيب جديد به هفت نفر و نمايندگان دولت به هشت نفر رسيده است.


اين روزنامه ضمن تاکيد بر بازنگری در اين تغييرات ، نوشته که در صورت اجرای اساسنامه جديد تصميمات سازمان تامين اجتماعی بدون توجه به خواست بخش های غير دولتی اتخاذ خواهد شد.


دلايل افزايش تلفات گازگرفتگی


روزنامه قدس ، گزارشی از افزايش قربانيان گازگرفتی در کشور منتشر کرده ، و نوشته « بی توجهی به استانداردها از سوی توليدکنندگان و مصرف کنندگان » دليل اصلی مرگ صدها ايرانی براثر گازگرفتگی است.


اين روزنامه ضمن اشاره به اينکه با سرد شدن تدريجی هوا آمار تلفات گازگرفتی نيز در مناطق سردسير کشور افزايش يافته ، از قول معاون پيشگيری سازمان آتش نشانی نوشته « کيفيت پايين وسايل گرمايشی- حرارتی ، بخاری ها و آبگرمکن ها در ساختمان ها باعث شده تا ريسک های فراوانی در محيط های مسکونی ايجاد شود. »


به نوشته روزنامه قدس داوود براتی در عين حال گفته است : مسؤولان با بی توجهی به استانداردهای وسايل گرمايی ، در نهايت اعلام می کنند عدم فرهنگ سازی و بی توجهی مردم به بروز حوادث منجر شده است.


XS
SM
MD
LG